Co zrobić, jeśli pompa nie działa prawidłowo?

Naprawa pomp hydraulicznych(https://hydromotor.pl) jest często wymagana w branżach wykorzystujących pompy do zasilania dużych maszyn. Problem pojawia się, gdy silnik nie działa z powodu zużycia lub może przeszedł poważny remont. W każdym z tych przypadków potrzebny jest skuteczny proces naprawy, aby ponownie uruchomić pompę. Branża musi wziąć pod uwagę każdy aspekt systemu przed podjęciem decyzji, której pompy użyć i kiedy ją naprawić.

Jedną z pierwszych rzeczy do przemyślenia jest to, czy urządzenie było ostatnio poddawane ekstremalnym temperaturom. Jeśli tak, pompa może nie wytrzymać zwiększonego ciśnienia wytwarzanego przez ciepło. W takim przypadku pompę należy natychmiast naprawić. Dzieje się tak również wtedy, gdy mechanik odkryje, że wirnik pompy hydraulicznej uległ uszkodzeniu, a nawet jeśli został skradziony przed naprawą.

Gdy mechanik stwierdzi, że pompę należy naprawić, musi ustalić, jaki typ pompy ma naprawić. Zasadniczo istnieją dwa różne typy pomp: napędzane wodą i powietrzem. Do zastosowań przemysłowych większość pomp jest napędzana powietrzem ze względu na niższy koszt i większą dostępność paliw. Z drugiej strony pompy hydrauliczne są zasilane wodą. Podczas gdy niektóre urządzenia do pompowania mogą działać w obie strony (wykorzystując grawitację do wody i powietrza), większość ogranicza się do używania powietrza. Jeśli mechanik stwierdzi, że przyczyną awarii maszyny jest pompa hydrauliczna, będzie musiał znać konkretny typ, nad którym pracuje, aby mógł ją prawidłowo naprawić.

Następnym krokiem w naprawie pompy hydraulicznej jest przetestowanie systemu, aby upewnić się, że wszystkie części ruchome są nadal w dobrym stanie. Jeśli jakiekolwiek elementy wymagają naprawy, należy nadać im priorytet na podstawie ich stanu. W pierwszej kolejności należy sprawdzić części ruchome, takie jak łożyska lub tłoki. Jeśli wszystkie części ruchome działają prawidłowo, to ta pompa będzie wymagała naprawy. Z drugiej strony części, które nie działają prawidłowo, można wymienić, więc mechanik powinien wiedzieć, która część musi zostać wymieniona jako pierwsza.

Wreszcie, przed naprawą pompy, konieczne jest poddanie maszyny gwarancji, aby upewnić się, że wszystkie części lub wykonane naprawy są objęte gwarancją. Jeśli nie jest to możliwe, skontaktuj się przynajmniej z producentem, aby dowiedzieć się, czy ma gwarancję na pompę. Zwykle mają centra serwisowe, które akceptują gwarancje, więc właściciel będzie mógł naprawić swoją maszynę w najbliższym zakładzie. Przy odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji pompa hydrauliczna może służyć przez długi czas, więc właściciel nie powinien martwić się zbytnio o jej koszty naprawy. Jeśli dokładnie wie, jak dbać o swoją pompę, prawdopodobnie będzie ona działać przez długi czas bez konieczności dokonywania poważnych napraw.

Jeśli jednak pompa ulegnie awarii po przejściu regularnej konserwacji i napraw, właściciel może potrzebować zatrudnić firmę naprawczą. Jednym z najlepszych sposobów na to jest porównanie cen różnych firm. Wskazane jest również, aby upewnić się, że firma używa najlepszego typu maszyn do pracy, ponieważ niektóre typy pomp działają lepiej, gdy są odpowiednio naprawiane lub konserwowane, niż gdy są używane w nagłych wypadkach. Na przykład pompa, która została uszkodzona przez lód i powinna zostać zregenerowana, może kosztować mniej, jeśli zostanie prawidłowo naprawiona, zamiast poddawać się pełnej konserwacji i regeneracji. Dlatego najlepszą rzeczą do zrobienia dla właścicieli jest upewnienie się, że mają firmę, która specjalizuje się w naprawach pomp hydraulicznych na swoim terenie.